Wielkość tekstu

Urząd Gminy Sulęczyno

   

  W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym odbył m.in. Powiatowy Konkurs Biblijny, Gminny Konkurs Plastyczno - Techniczny "Wiosna na łące" dla przedszkolaków, szkolny dzień dziecka. 

   

  DZIEŃ DZIECKA W BORKU KAMIENNYM

   

  W piątek 30 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym odbył się Dzień Dziecka. Były zabawy integracyjne dla grup przedszkolnych i uczniów klas I – VIII, konkursy, zagadki i zabawy ruchowe. Uczniowie mieli też możliwość skorzystania z dmuchanej zjeżdżalni. Nie zabrakło też atrakcji kulinarnych, na łasuchów czekały: ciasta i napoje. Można było przejechać się bryczką zaprzężoną w kuce. Wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kistowie: panem Romanem Bronk, panem Dominiakiem Bednarczyk oraz panem Sławomirem Bronk. Panowie strażacy opowiedzieli naszym wychowankom o trudnej i ciężkiej pracy strażaka oraz jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia. Urozmaiceniem spotkania była możliwość zobaczenia wozu strażackiego z bliska i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia we wnętrzu pojazdu. Kolejną atrakcją dnia było wspólne ognisko. Dzieci, uczniowie, rodzice i nauczyciele zaopatrzeni w kije, pyszne kiełbaski i ziemniaki rozpoczęli wspólną zabawę. Atrakcje dla uczniów z okazji ich święta zostały zorganizowane z inicjatywy szkoły, Stowarzyszenia „Aktywne Kistowo” oraz lokalnych sponsorów.

  Fotorelacja: DZIEŃ DZIECKA BOREK KAMIENNY

   


   

  WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO GDAŃSKA 

   

  Dnia 29.05.2019 r. przedszkolaki z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Gdańska na spektakl pt: "KARMAZYNOWY KOGUT" .
  - Każdy z nas był dzieckiem, każdy marzył o zaczarowanym kogucie czy chociaż zaczarowanej skrzynce na pościel, która zmieni się w kosmiczny pojazd i zawiezie nas na odległą planetę. Każdy ma w sobie trochę wyobraźni dziecka, która potrafi przenieść realnego świata w świat abstrakcyjnych, niesamowitych historii. TAKA BYŁA WŁAŚNIE TA HISTORIA...
  Podróż pomiędzy światem rzeczywistym a światem fikcji dla bohatera spektaklu "Karmazynowy kogut" nie jest problemem. Motyw zabawy wykorzystany przez twórców spektaklu przygotowanego na Scenie Kameralnej Teatru Miniatura, świetna akordeonowa muzyka oraz efektowne drewniane laleczki to główne atuty skromnego, pozbawionego kolorów, a długimi momentami także dramaturgii spektaklu.

  W drodze powrotnej czekała na nas ciepła pizza w karczmie Kczewo:) po nabraniu sił szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola:) gdzie na nas czekali już z utęsknieniem kochani rodzice:)

  Fotorelacja: WYJZAD PRZEDSZKOLAKÓW DO GDAŃSKA 

   


   

   

  KONKURS „WIOSNA NA ŁĄCE”

   

   

   

  Dnia 27 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym miało miejsce rozstrzygnięcie II gminnego konkursu plastyczno - technicznego "Wiosna na Łące". Do konkursu nadesłano siedem prac cztery prace w kategorii 3 i 4 latki z przedszkola w Borku Kamiennym, Podjazach, Mściszewicach oraz Węsiorach. Trzy prace w kategorii wiekowej 5 i 6 latki z przedszkola w Borku Kamiennym, Mściszewic i Podjaz.

  Zaproszeni goście zobaczyli występ muzyczno - taneczny w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków w Borku Kamiennym.

  Następnie Komisja w składzie pani Mirosława Sawicka, pani Karolina Koszałka – Legieć, pani Karolina Walkusz przyznały następujące miejsca:

   

  KATEGORIA 2 i 4 - latki :

   

  I miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w Węsiorach 

  II miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w Borku Kamiennym

  III miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w Podjazach

  IV miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w Mściszewicach

   

  KATEGORIA 5 i 6 latki:

   

  I miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w Podjazach 

  II miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w borku Kamiennym

  III miejsce – Gminne Przedszkole Samorządowe w Mściszewicach

   

  Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa w Borku Kamiennym: nauczyciele przedszkola Aleksandra Malek i Angelika Gawin przy współudziale sponsorów Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie a także Państwa Krefft i Gawin.

   

  Fotorelacja : KONKURS „WIOSNA NA ŁĄCE”

   

   


   

   

  KONKURS BIBLIJNY 

   

  W dniu 27 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym już po raz siedemnasty odbył się Powiatowy Konkurs Biblijny.

  W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu kartuskiego. Tym razem uczestnicy konkursu zmagali się przez 40 minut z testem obejmującym Księgę Rut i I Księgę Samuela.

  Najlepsza okazała się Zuzanna Malek i Maciej Smentoch ze Szkoły Podstawowej w Borku Kamiennym. Następnie Daria Myszk z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu oraz Magdalena Gruchała z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku. Tuż za nimi III miejsce zdobył Mikołaj Sadowski i Paulina Trela z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. IV miejsca przypadły Natalii Jasińskiej i Szymonowi Kreft ze Szkoły Podstawowej w Sulęczynie.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

   

   

  Fotorelacja: KONKURS BIBLIJNY 

   


   

  Czytany 441 razy