Wielkość tekstu

Urząd Gminy Sulęczyno

  Przystąpienie Gminy Sulęczyno do Pomorskiej Unii Światłowodowej

  Gmina Sulęczyno przystąpiła do Pomorskiej Unii Światłowodowej jej celem jest budowa linii światłowodowych na terenie województwa pomorskiego. Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane.

  W czerwcu 2017 Orange zawarł z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowy o dofinansowanie projektów budowy dostępowych sieci światłowodowych na terenie internetowych białych plam zlokalizowanych również w gminie Sulęczyno. W ramach tego projektu, współfinansowanego ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

  W pierwszej kolejności (do końca tego roku) podłączone zostaną wszystkie szkoły na terenie naszej gminy co umożliwi im dostęp do internetu z prędkością minimum 100Mb/s. Równolegle będą prowadzone prace pozwalające na podłączenie wszystkich mieszkańców gminy zainteresowanych korzystaniem z nowoczesnego bardzo szybkiego internetu światłowodowego.

  Każdą zainteresowaną osobę prosimy o wypełnie deklaracji znajdującej się w tym linku Pomorska Unia Światłowodowa

  O dalszych postępach związanych z budową sieci światłowodowej na terenie naszej Gminy będziemy informować na bieżąco.

  Czytany 11775 razy