Wielkość tekstu

Środowisko, Rolnictwo, Bezpieczeństwo

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2019
Adaptacja do zmian klimatu oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE

Fundacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zaprasza Państwa na bezpłatne szkolenie w terminie 10-11.06.2019 r. w Gdańsku (ASE ul. Narwicka 6).Podczas wykładów trenerzy i eksperci przekażą uczestnikom najnowszą wiedzę na temat: 

KOMUNIKAT ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO o przystąpieniu do sporządzenia projektów uchwał Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa pomorskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwał antysmogowych”)

wtorek, 28 maj 2019 09:26

Dofinansowania na remonty dróg ...

Gmina Sulęczyno otrzymała dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na podstawie promesy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego w kwocie 560.340,00 zł

poniedziałek, 27 maj 2019 20:30

Aktywne Sołectwo

We wtorek 21 maja 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisane zostały umowy na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019” Wśród 40 projektów, które otrzymały środki, znalazły się cztery sołectwa z terenu powiatu kartuskiego w tym także z gminy Sulęczyno – Sołectwo Węsiory.

poniedziałek, 27 maj 2019 20:15

Festyn Rodzinny

W niedzielę 26 maja 2019 roku na scenie plenerowej GOK Sulęczyno odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Festyn zorganizowany został przez Parafialny Zespół Caritas przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie. Festyn rozpoczęli Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza i Ks. Wikariusz Parafii pw. Św. Trójcy w Sulęczynie Piotr Stoltman.

poniedziałek, 27 maj 2019 20:00

Uroczystości w Podjazach

Dnia 23 maja 2019 roku odbył się Jubileusz dziesięciolecia nadania Szkole Podstawowej w Podjazach imienia Danuty Siedzikówny ps. “Inka”. Wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter i było połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej Zdzisława Badochę “Żelaznego”, który dowodził Szwadronem 5. Wileńskiej Brygady AK, która stoczyła w Podjazach zwycięską walkę z grupą operacyjną UB i MO, oraz w którego oddziale Danuta Siedzikówna “Inka” pełniła funkcję sanitariuszki.

W dniu 18 maja 2019 r. pracownicy firmy Mowi Poland S.A. z Ustki wykonali w ramach pomocy i integracji z Gminą Sulęczyno prace związane z oczyszczeniem Traktu Słupskiego w Sulęczynie. Wykonana praca pozwoli na swobodny spływ wód opadowych z obszaru osiedla przy ul. Gowida, ul. Mestwina i ul. Trakt Słupski. Pobyt pracowników firmy Mowi Poland S.A. pozwolił na zapoznanie się z terenem naszej Gminy, jej walorami krajobrazowymi jak i turystycznymi.

Zapraszam na X sesję VIII kadencji Rady Gminy Sulęczyno, której obrady odbędą się w dniu 29 maja 2019 roku (tj.środa) o godz.14:00 w lokalu sali posiedzeń Urzędu Gminy w Sulęczynie. 

poniedziałek, 20 maj 2019 19:48

KONKURS „GŁOSEM INKI”

W dniu 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach odbył się Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głosem Inki”. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa. Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

poniedziałek, 20 maj 2019 19:30

IX BIEG PAPIESKI

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali Biegi Papieskie. Celem biegów jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin i kanonizacji naszego Patrona Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych. W biegach wzięło udział ponad 300 uczniów z 13 szkół Powiatu Kartuskiego , Kościerskiego i Gminy Parchowo.

Strona 1 z 2