Wielkość tekstu

Samorząd Gminy Sulęczyno

  Cyfryzacja i nowe technologie dostępne dzięki rozbudowie sieci światłowodowych zmieniają świat i pozwalają mieszkańcom korzystać z ultraszybkiego i stabilnego Internetu.
  Szybki Internet jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji, rozrywki, narzędzi komunikacji oraz różnego rodzaju aplikacji, które zmieniają sposób funkcjonowania we współczesnym świecie.

  Biorąc pod uwagę lokalne potrzeby Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Sulęczyno w ramach projektu „Gdański i Trójmiejski Orange Światłowód”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).
  Ważnym elementem inwestycji jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych. Jest to związane z wdrażaniem programu rządowego, który zakłada uruchomienie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zapewniającej szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu a co za tym idzie możliwość realizowania programów edukacyjnych on-line, dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy i wykorzystanie ich w procesie nauczania.
  Na obszarze gminy Sulęczyno projekt obejmie swym zasięgiem 371 gospodarstw domowych w miejscowościach: AMALKA, MŚCISZEWICE, PODJAZY, SULĘCZYNO, WĘSIORY, ŻAKOWO oraz 7 szkół w miejscowościach: BOREK KAMIENNY, MŚCISZEWICE, PODJAZY, SULĘCZYNO, WĘSIORY. Informacje o punktach adresowych, które są rozważane w procesie projektowania sieci można pobrać ze strony https://www.orange.pl/view/popc.
  Zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych z listy adresów kwalifikujących się do dofinansowania (tak zwanych „białych plam” na mapie dostępu do Internetu), wskazanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
  Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.

  Więcej informacji o projekcie można znaleźć
  na stronie internetowej - UNIA ŚWIATŁOWODOWA 

   

  Czytany 1916 razy