Wielkość tekstu

Samorząd Gminy Sulęczyno

  Adaptacja do zmian klimatu oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE

  Fundacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zaprasza Państwa na bezpłatne szkolenie w terminie 10-11.06.2019 r. w Gdańsku (ASE ul. Narwicka 6).Podczas wykładów trenerzy i eksperci przekażą uczestnikom najnowszą wiedzę na temat: 

   

  „Adaptacja do zmian klimatu
  oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE”

  www.szkolenia.klimatarolnictwo.pl

  Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Program aktywnej edukacji, integracji i współpracy na obszarach wiejskich w Polsce”. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności, a jednostką wdrażającą jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, umowa o dofinansowanie nr POIS.02/04.00-00-066/16.

  Szkolenie dedykowane jest osobom zawodowo związanym z branżą rolną i środowiskową, w tym doradcom, edukatorom, indywidualnym rolnikom, przedstawicielom organów administracji samorządowej oraz lokalnych urzędów, instytucji i grup działania.

  Tematy poruszane podczas szkolenia obejmą najnowszą wiedzę, dotyczącą zagadnień:

  1. Zmiany klimatu a rolnictwo w Polsce. Ocena zagrożeń i sposoby adaptacji.

  2. Energia ze źródeł odnawialnych. Nowa Droga Rozwoju.

  3. Wartości przyrodnicze użytków zielonych i ich ochrona

  4. Płyn bytu. Woda w środowisku i otoczeniu człowieka

  5. Przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu w rolnictwie.

  Postęp biologiczny i innowacje w agrotechnice.

  Głównym celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat zmian zachodzących w środowisku naturalnym i ich społeczno - ekonomicznych skutków dla sektora rolnego oraz przybliżenie idei zrównoważonego systemu gospodarowania, szczególnie w warunkach wyzwań klimatycznych, występujących coraz częściej zjawisk ekstremalnych, takich jak susze czy powodzie i zwiększonej emisji CO2. Poruszone zostaną tematy dostosowywania struktury upraw (w tym nowe odmiany roślin uprawnych) i metody upraw (zabiegi agrotechniczne) oraz działań, jakie mogą być podejmowane na obszarach wiejskich, w tym przede wszystkim w gospodarstwie rolnym, w celu zapobiegania i łagodzenia negatywnych skutków zmian klimatu.

  Udział w szkoleniu, catering i nocleg są bezpłatne dla uczestników. Każdy uczestnik otrzyma także bezpłatnie komplet 5-ciu publikacji i materiały edukacyjne na płycie CD, które wydawane są w ramach projektu. Na bazie tych publikacji opracowano program szkoleń.

  Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniami, zgłoszenia proszę przesłać możliwie pilnie.

  Zgłoszenia są przyjmowane tylko do dotowanej puli miejsc, potem tworzona jest lista rezerwowa. Jeśli udział państwa z ważnych przyczyn nie będzie możliwy, proszę o jak najwcześniejszą informację, abyśmy mogli dać szansę udziału kolejnym osobom. Uczestnikom prześlemy szczegółowy program, a po szkoleniu wydajemy Zaświadczenia.

  Zgłoszenie uczestnika

  proszę przesłać (możliwie pilnie) w mailu na adres:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Wybrany termin/miejsce szkolenia: …

  2. Imię i Nazwisko: …

  3. Firma/branża: …

  4. Stanowisko: …

  5. tel. kom: …

  6. e-mail: …

  7. Nocleg: tak/nie

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na przetwarzanie państwa danych osobowych przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, z siedzibą w Warszawie przy ul. Indiry Gandhi 21, zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami dotyczącymi RODO.

  Uwaga: Istnieje możliwość przeprowadzenia dedykowanego szkolenia dla zorganizowanej grupy odbiorców (preferowane zapewnienie sali i ew. cateringu). Ustalenia z koordynatorem projektu: Joanna Wiejak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. kom. 721 720 720.

  Poniżej zaproszenie w formie pliku PDF do pobrania

   

  Czytany 467 razy