Wielkość tekstu

Samorząd Gminy Sulęczyno

  Dnia 9 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne VII Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej. W konkursie udział wzięło 18 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: 3, 4 - latki i 5, 6 – latki z placówek oświatowych z terenu Gminy Sulęczyno. Przedszkolaki zaprezentowały swoje utwory przed komisją w składzie: Teresa Kozieniec – emerytowana Dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, Anna Kulas – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulęczynie i Zbigniew Zarzycki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

  Przedszkolaki uplasowały się na następujących miejscach :

  Kategoria wiekowa 3, 4 – latki:

  I miejsce – Gawin Faustyna (Sulęczyno)

  II miejsce – Stankowska Nadia (Węsiory)

  III miejsce – Makurat Alicja (Sulęczyno)

  Wyróżnienie – Wolska Paulina (Sulęczyno)

  W tej kategorii wzięli udział także: Czystowski Kajetan (Wesiory), Gruchała Martyna (Podjazy), Jereczek Marta (Podjazy) i Lendowska Agata (Węsiory).

  Kategoria wiekowa 5, 6 – latki:

  I miejsce – Malek Klaudia (Borek Kamienny)

  II miejsce – Zblewska Maja (Sulęczyno)

  III miejsce – Sawicki Marcel (Sulęczyno)

  Wyróżnienie – Zarach Fabian (Węsiory) i Kożyczkowska Lilianna (Sulęczyno).

  W tej kategorii wzięli udział także: Czystowska Antonina (Węsiory), Kosiorek Nikodem (Wesiory), Krefft Wiktoria (Borek Kamienny), Stefan Lena (Podjazy) i Wenta Amelia (Borek Kamienny).

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu, życzymy dalszych sukcesów!

  Organizatorami konkursu była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz nauczycielki Monika Wolska i Izabela Konieczna. Konkurs nie mógłby się odbyć bez licznych sponsorów którymi byli Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Bank Spółdzielczy w Sierakowicach oddział Sulęczyno i Sklep Wielobranżowy Makurat z Sulęczyna.

  Fotorelacja: KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  Laureatów pierwszych trzech miejsc, a także wyróżnień będzie można posłuchać  na Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 roku  na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie - plakat poniżej:

   

   

  Czytany 409 razy