Wielkość tekstu

Kultura, Sport i Turystyka

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w 47. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej „Bazuna”, który odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku w Sulęczynie na Kaszubach.

  Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”. Współorganizatorem tegorocznego Przeglądu jest Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.
  „Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i najbliższych lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.
  Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. W tym roku odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r. w Sulęczynie - w pięknym kaszubskim krajobrazie. Prezentacja konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości obędzie się na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury.
  Początek imprezy – piątek, 28 czerwca, godz. 15.00. Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie i poza nią trwać będzie do godzin popołudniowych niedzieli – 30 czerwca. Przez ten czas Sulęczyno żyć będzie piosenką, zogniskowaną w okolicach sceny GOK.
  Integralną częścią 47. „Bazuny” jest konkurs piosenki. Mamy nadzieję, że w tym roku także pojawią nowe przeboje, ujawnią się talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej. Udział w konkursie ma charakter otwarty. I tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe będą zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju.
  Program „Bazuny” jest bardzo bogaty, do występów w koncertach pozakonkursowych zaprosiliśmy krajową czołówkę wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem publiczności – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.
  Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter. Na „Bazunę” przyjeżdżają osoby ceniące spotkania z przyjaciółmi. Przekrój pokoleniowy uczestników jest bardzo szeroki – studenci oraz absolwenci uczelni trójmiejskich z rodzinami. Dzięki wielopokoleniowości i uniwersalności piosenki turystycznej „Bazuna” ma niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilkaset osób z całego regionu.
  Podczas tegorocznej „Bazuny” odbędzie się także regionalne wydarzenie - pod egidą GOK - SULĘCZYŃSKI JARMARK SOBÓTKOWY.
  Integralnymi elementami Przeglądu Bazuna są ogniska i wspólne śpiewanie, z czego ta impreza w roku 1971 wzięła swój początek.
  Patronat honorowy nad „Bazuną” objęli: Rektor Politechniki Gdańskiej, Wójt Gminy Sulęczyno oraz Starosta Kartuski.
  Warto się wybrać na tegoroczną „Bazunę” z przyjaciółmi, z rodziną – „piosenka” bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje. Jest to impreza dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.

  PROGRAM BAZUNY 2019
  piątek, 28 czerwca
  15.00 KONCERT POWITALNY
  * ŚPIEWAJMY RAZEM – z harcerzami na szlaku piosenki
  Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z Przyjaciółmi
  * Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa
  * Adam Drąg
  * Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem

  * BYŁEM PRZED CHWILĄ W BEZKRESIE… – 36 lat GRUPY BEZ JACKA – przyjacielski krąg: Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z zespołem, Joanna Pilarska, Cztery Pory Miłowania
  * Pod Strzechą
  * Maciej Służała
  * Mietek Folk Olsztyn
  * BYDGOSZCZ JEST PIOSENKĄ: Piotr Pieńkowski, Wojciech Lachowski i Anna Maćkowiak, Marzena Nowakowska, Małgorzata Lipińska z zespołem, Wszystkiego Najlepszego

  sobota, 29 czerwca
  10.00 konkurs – część 1
  13.00 konkurs – część 2
  16.00 Karczma Na Stromej (ul. Stroma 3)
  PIOSENKI SPRZED LAT – niezapomniane przeboje rajdowego szlaku
  Wagabundy – Dorota Kurczyńska, Wojciech Klocek i Ryszard Dubiela z Przyjaciółmi

  18.00 NOCNY MARATON
  Zagrali i Poszli
  Labolare
  Słodki Całus od Buby
  Mechanicy Shanty
  Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
  Caryna
  Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski

  niedziela, 30 czerwca
  11.00 POWITANIE
  Jarek Tomaszewski z zespołem
  Grupa Muzycznego Wsparcia
  12.00 koncert laureatów
  Po zakończeniu na scenie koncertów: piątkowego i sobotniego wspólne śpiewanie przy ognisku.

   

   

  Czytany 441 razy