Wielkość tekstu

  W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulęczynie brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Językowym „English und Deutsch masters” w Sierakowicach a także w Powiatowym Turnieju Gier Planszowych i quizów w języku angielskim w Przodkowie 

  MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKOWY „ENGLISH UND DEUTSCH MASTERS” 

  Dnia 7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odbył się Międzyszkolny Turniej Językowy „English und Deutsch Masters” w wersji ECO. Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Starosty Powiatu Kartuskiego. Udział w turnieju wzięli uczniowie z okolicznych szkół podstawowych.
  Czteroosobowa drużyna naszej szkoły w składzie Marta Stencel, Izabela Milkowska, Artur Żeleźnik oraz Olivier Labuda, rywalizowała w konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe w formie zabawy i quizu z wykorzystaniem słownictwa związanego z przyrodą, ochroną środowiska i Sprawiedliwym Handelm (Fair Trade). Uczestnicy rozwiązywali m. in. zadania do filmu, prezentowali prace plastyczne, układali historyjki dotyczące ochrony środowiska w języku niemieckim lub angielskim.
  Walka była bardzo wyrównana, a efektem rywalizacji było trzecie miejsce uczniów naszej szkoły.

  (Opracowanie i zdjęcia SP Sulęczyno B. Leszewska i R. Benet)


  POWIATOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH I QUIZÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM 

  Dnia 13 marca 2019 r. w ZSP w Przodkowie uczniowie szkół powiatu kartuskiego rywalizowali w Turnieju Gier i Quizów. Zespoły musiały wykazać się znajomością języka angielskiego w zabawach logicznych i strategicznych. Turniej odbywał się w dwóch etapach. Nasza drużyna w składzie: Marta Stencel i Artur Żeleźnik z klasy III B oraz Olivier Labuda z klasy VII zakwalifikowała się do finału i wywalczyła dla naszej szkoły III miejsce. Gratulacje !

  (Opracowanie i zdjęcia SP Sulęczyno Bożena Leszewska)


   

  Czytany 520 razy