Wielkość tekstu

  We wtorek 21 maja 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisane zostały umowy na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019” Wśród 40 projektów, które otrzymały środki, znalazły się cztery sołectwa z terenu powiatu kartuskiego w tym także z gminy Sulęczyno – Sołectwo Węsiory.

   Projekt Aktywne Sołectwo Pomorskie realizowany jest po raz drugi a jego ideą jest wspieranie rozwoju lokalnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywy realizowane przez sołectwa mają służyć poprawie atrakcyjności obszarów wiejskich. Dofinansowanie otrzymać mogło tylko jedno sołectwo z gminy, które mogło wnioskować maksymalnie o kwotę 10 tys. zł.

   

   

  Sołectwo Węsiory będzie realizować przedsięwzięcie polegające na wkomponowaniu w istniejące miejsce sportowo – rekreacyjne na terenie szkoły podstawowej urządzeń siłowni zewnętrznej, co przyczyni się do bardziej efektywnego wykorzystania istniejącego już zaplecza rekreacyjnego. Montaż urządzeń siłowni zewnętrznych przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców, powodując również integrację młodzieży miejscowości podczas wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

   

  Więcej informacji o projekcie można znaleźć
  na stronie internetowej pomorskie.eu

  Fot. ze strony internetowej pomorskie.eu 

   

  Czytany 437 razy