Wielkość tekstu

  W ostatnim czasie na terenie naszej gmin odbyły się następujące wydarzenia sportowe: Juniorska Szkółka Piłkarska działająca przy GKS „Słupia” Sulęczyno wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej w Sierakowicach a także rozegrała mecze z rówieśnikami z Tczewa. Odbyły się również mecze w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży w piłkę ręczną dziewcząt.

  HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W SIERAKOWICACH

  W dniu 18 lutego 2019 roku najstarsza grupa Juniorskiej Szkółki Piłkarskiej „Słupia” Sulęczyno wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej w Sierakowicach. Chłopcy zagrali super zawody tj. odnotowali dwie wygrane oraz dwa remisy i w końcowym rozrachunku zdobyli drugie miejsce za drużyną Pantery I Sierakowice. Wg organizatorów najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Wiktor Kulas, który strzelił 4 bramki, natomiast najlepszym bramkarzem całych zawodów został Bartek Stencel. Należy podkreślić, że wyróżnienia indywidualne były możliwe dzięki dobrej postawie wszystkich chłopców.
  Słupia Sulęczyno dziękuje organizatorom za super zawody i atmosferę.
  Juniorska Drużyna "Słupia" Sulęczyno grała w następującym składzie: Tomasz Bieszka, Dawid Błaszkowski, Piotr Butowski, Piotr Gawin, Bartek Kropidłowski, Wiktor Kulas, Oskar Ostrowski, Bartek Stencel i Aleksander Sylka. Trener: Michał Woźniak.

  Fotorelację z meczy można znaleźć pod linkiem – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ


  TURNIEJ PIŁKARSKI W SULĘCZYNIE

  W dniu 2 marca 2019 roku w Sulęczynie na hali sportowej gościliśmy drużynę "Orły" Tczew. Najmłodsze roczniki Juniorskiej Szkółki Piłkarskiej "Słupia" Sulęczyno mogły rozegrać kilka spotkań ze swoimi rówieśnikami z Tczewa. Z uwagi na dużą ilość dzieci obie drużyny wystawiły po dwa zespoły. Jak zawsze podczas tego typu imprez towarzyszyły nam mega emocje. Dla naszych chłopców jest to kolejne sportowe doświadczenie i super zabawa. Dzięki p. Andrzejowi Potrac - Radnemu Rady Powiatu Kartuskiego - wszystkie dzieci mogły liczyć na napoje, owoce oraz kaszubskie drożdżówki. Odwiedzający nas goście z Tczewa byli pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej, która posiadamy w Sulęczynie.

  Fotorelację z meczy można znaleźć pod linkiem – TURNIEJ W SULĘCZYNIE

   

  POWIATOWE IGRZYSKA W PIŁKĘ RĘCZNĄ

  We wtorek 5 marca 2019 roku na Hali Sportowej w Sulęczynie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt w których udział wzięło sześć drużyn z terenu Powiatu Kartuskiego.
  Drużyny rozegrały następujące mecze:
  Goręczyno – Gowidlino 10 : 1
  Banino – Gowidlino 8 : 3
  Banino – Goręczyno 6:6

  Sulęczyno – Kamienica Szlachecka 5 : 11
  Mściszewice – Kamienica Szlachecka 6 : 11
  Mściszewice – Sulęczyno 4 : 4

  Mecze finałowe:
  Gowidlino – Sulęczyno 4 : 10
  Goręczyno – Msciszewice 7 : 8
  Banino – Kamienica Szlachecka 3 : 13
  Kamienica Szlachecka – Mściszewice 7 : 5

  Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawiała się następująco:
  I miejsce – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
  II miejsce – ZS Mściszewice
  III miejsce – ZS Banino
  IV miejsce – ZS Goręczyno
  V miejsce – ZS Sulęczyno
  VI miejsce - ZS Gowidlino

  Turniej podsumowali Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Dyrektor GOK Sulęczyno Zbigniew Zarzycki oraz animatorzy sportu ZS Sulęczyno i UKS „Młody Sportowiec” Krzysztof Baske i Grzegorz Stefański. Fundatorem nagród w postaci pamiątkowych pucharów i medali był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

  Fotorelacja – PODSUMOWANIE IGRZYSK

   

   

  Czytany 509 razy